ПАТ «РІВНЕАЗОТ» OSTCHEM МОДЕРНІЗУЄ ВИРОБНИЦТВО НЕКОНЦЕНТРОВАНОЇ АЗОТНОЇ КИСЛОТИ
На ПАТ «Рівнеазот», яке входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), триває кампанія капітальних ремонтів. У цеху неконцентрованої азотної кислоти (НАК), завдяки якісному та своєчасному проведенню капітальних ремонтів, вдалося збільшити продуктивність та економічні показники, а також зменшити витрати сировини, енергоресурсів та потужностей підприємства. Завдяки проведеним капремонтам 8 агрегатів НАК вчасно та у достатній кількості забезпечуватимуть цех аміачної селітри сировиною.
Монтаж решіткового настилу у відділенні турбокомпресії на агрегатах №5 та 6 у цеху НАК
На ПАТ «Рівнеазот» OSTCHEM триває масштабна кампанія капітальних ремонтів. У цеху НАК, капремонти, на відміну від інших цехів підприємства, проходять протягом усього року. Така особливість зумовлена наявністю в цеху НАК 8-ми агрегатів, ремонтні роботи на кожному з яких можна проводити без зупинки усього виробництва. Так, з початку року здійснено ремонт трьох агрегатів – №6,7,8. Проектна потужність кожного з агрегатів становить 120 тис. тонн неконцентрованої азотної кислоти у рік.
«Щоб отримати ці 120 тисяч тонн протягом року, нам необхідно періодично проводити капітальний ремонт на кожному агрегаті. Решта сім агрегатів цілком здатні забезпечити цех аміачної селітри сировиною. Результатом капремонту є зменшення кількості позапланових зупинок, адже кожна така зупинка – це втрати сировини, енергоресурсів та потужностей підприємства. Ми зацікавлені, аби ремонт проводився вчасно, у повному об’ємі, що дасть змогу цеху виконувати поставлені завдання, давати відповідно до регламенту той об’єм кислоти, який вимагається з кожного агрегату», – каже Голова правління ПАТ «Рівнеазот» OSTCHEM Михайло Заблуда.
Капітальний ремонт агрегатів цеху НАК передбачає ремонт, діагностичне обстеження, опресовки та випробування. Завдяки капітальним ремонтам, у порівнянні з І-им кварталом минулого року, в цеху НАК майже на 40% зменшилася кількість позапланових зупинок. Із підвищенням рівня навантаження та продуктивності агрегати стали працювати значно ефективніше, Так, якщо взяти показники агрегату №8 у 2014 році, то він працював на навантаженні 6200 м3/год та виробляв у середньому 14,8 тонн кислоти за годину. Якщо взяти аналогічний період у 2015 році, то після проведення капітальних ремонтів агрегат № 8 працював вже з навантаженням 6,5 тис. та в середньому виробляв 15,1 тонн кислоти за годину.
Заміна компенсаційних кабелів на ПТ-ЗМ у цеху НАК
Після проведення якісного капітального ремонту у цеху НАК змогли збільшити такі показники, як ступінь конверсії та ступінь абсорбції. Якщо у 2014 році у І-му кварталі у середньому конверсія на агрегаті складала 90,9, то у 2015 році – 92,8. Витратні коефіцієнти основної сировини аміаку та природного газу – зменшилися приблизно на 6-8% у порівнянні з тим самим періодом 2014 року.
У капітальних ремонтах цеху НАК в основну задіяні такі ремонтні служби ПАТ «Рівнеазот», як управління ремонтно-монтажних робіт, відділ діагностики та контролю, ремонтно-будівельний цех та персонал цеху. До кінця року заплановано здійснити ремонт ще трьох агрегатів – № 2,3,4.
- Інші новини
ПрАТ «РІВНЕАЗОТ» ПЕРЕДАВ ОБЛАДНАННЯ НА 800 ТИС ГРН. ...
жовт. 02 20232жовтня, 2023 року. Рівне. Україна – ПрАТ «Рівнеазот», який входить до азотного холдингу ...
Детальніше...МІНЕКОНОМІКИ ВИМАГАЄ СПРАВЕДЛИВОЇ КОНКУРЕНЦІЇ ДЛЯ ...
лип. 25 2016Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) України ще на три місяці продовжила ...
Детальніше...Пам’яті ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛЬОВИЧА ШУКЛІНА
груд. 18 20132 грудня 2013, на 71 році пішов з життя дивовижний, світлий чоловік, один із старійшин хімічної ...
Детальніше...За 9 місяців 2020 року «РІВНЕАЗОТ» випустив 641,5 ...
жовт. 30 202030 жовтня 2020 року. Рівне. Україна. – За результатами роботи9 місяців 2020 року, ПрАТ ...
Детальніше...